Yükleniyor

Kiralama Koşulları

ARAÇ KİRALAMA ŞARTNAMESİ

RENT A CAR ŞARTLARI;

Bir taraftan bu şartnamenin 1. sayfasında tanımlanan aracı kira ücreti karşılığında kullanmak üzere teslim alan KİRACI ile, diğer taraftan bu aracı kiraya veren KİRALAYAN, araç kiralaması ile ilgili olarak aşağıda açıklanan koşullarda anlaşmaya varmışlardır. 1. KİRA DÖNEMİ - KİRA SÜRESİ VE ARAÇ TESLİMİ

Araç, KİRALAYAN tarafından KİRACI’ya tüm lastikleri, araca ait belgeleri, aksesuar ve teçhizatı ile birlikte, periyodik bakımları yapılmış olarak teslim edilmiştir. KİRACI söz konusu aracı hem mekanik hem de kaporta açısından sağlam ve iyi durumda teslim aldığını, araçta hiçbir hasar ya da kaza izi bulunmadığını kabul eder. (bu kira şartnamesinin 1. sayfasında belirtilen varsa bunlar hariç) Söz konusu araç teslim edildiği tarihten itibaren şartnamenin 1. sayfasında belirtilen süre boyunca kesintisiz olarak ve değiştirmeden kirada tutulacaktır.

2. ARACIN KULLANIMI; Araç, sözleşmenin 1. sayfasında kimlik bilgileri belirtlilen, en az 3 yıllık geçerli sürücü belgesine sahip KİRACI tarafından kullanılacaktır. Ek sürücü için ayrı koşullar geçerli olup şartnamenin 1. sayfasında adı ehliyeti yazılmış olmalı ve bu şartnameyi tüm koşullarıyla kabul ederek KİRACI olarak imzalamalıdır. Sürücünün ve ek sürücünün en az 20 yaşında olması gerekir. KİRACI kiralanan aracı şartnamenin 1. sayfasında yer alan ek sürücünün de bu şartnamenin tüm koşullarına uymasını tamamen sağlamakla yükümlüdür.